Montaż urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych

Systemy Wentylacyjne Pruszków, Systemy wentylacyjne Warka, Klimatyzator do domu Grójec, Klimatyzator Warszawa

Klimatyzacja - komfort i dobre powietrze w domu

Dzisiaj, przy obecnym zanieczyszczeniu powietrza i emisji spalin, klimatyzatory nie tylko regulują temperaturę dostosowując ją do potrzeb domowników, ale mogą również posiadać funkcję filtrowania i oczyszczania powietrza. Kolejny atut tych urządzeń, to możliwość jonizacji powietrza - jest to na razie funkcja dostępna w modelach klimatyzatorów premium, ale znacząco poprawiająca warunki w pomieszczeniach, gdzie toczy się życie. 

Nadal podstawowym przeznaczeniem klimatyzatorów, a jednocześnie argumentem decydującym o zakupie i montażu takiego urządzenia, pozostaje regulowanie temperatury i wilgotności powietrza. W czasie letnich upałów jest to temperatura 23 - 26 stopni C i wilgotność rzędu 40-60%. W takich warunkach nasz organizm czuje się najlepiej i funkcjonuje bez obciążeń. Aby maksymalnie zoptymalizować i podtrzymać ten stan, specjaliści dodatkowo zalecają pilnowanie różnicy temperatur między poszczególnymi pomieszczeniami - nie powinna ona być większa niż 7 stopni C. 

Innym, równie istotnym zagadnieniem jest regulacja nadmuchu i prędkość przepływu powietrza. Tutaj zalecany poziom to mniej niż 0,2m/s. Ustawienie sprzętu na większe wartości może spowodować dolegliwości zdrowotne u domowników. 

Jak widać, klimatyzacja to bardzo dobre rozwiązanie dla naszych domów - jednak warto je skonsultować i wykonać pod okiem specjalistów, którzy dobiorą sprzęt i ustawia go zgodnie z parametrami i potrzebami klimatyzowanych pomieszczeń. Służymy tutaj zarówno poradą w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu jak i na etapach montażu, konserwacji i naprawy w razie awarii. Oferowany przez nas sprzęt to długoletnia, bezawaryjna i cicha praca, energooszczędność oraz wygodna regulacja zarówno zimnego jak i ciepłego nawiewu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. 

Klimatyzacja w biurze - opłacalne przedsięwzięcie

Klimatyzacja w biurze zapewnia komfort pracującym tam osobom oraz klientom i interesantom. Jest to jeden z najlepiej działających czynników poprawy wydajności pracy w czasie letnich upałów. Decydując się na zainstalowanie takiego rozwiązania należy wziąć pod uwagę szereg warunków panujących w lokalach biurowych lub usługowych. Do najważniejszych należą: ilość i rozkład pomieszczeń, ilość osób pracujących, sprzęt emitujący dodatkowe ciepło (komputery, kopiarki, maszyny drukujące, maszyny produkcyjne) oraz możliwość rozmieszczenia urządzeń do klimatyzacji. Wszystkie te czynniki uwzględnimy projektując rozwiązanie specjalnie na miarę potrzeb zamawiającego. Zalecimy urządzenie dobrane mocowo: ścienne, kanałowe, kasetonowe lub podsufitowe. A jeśli zamiast klimatyzacji potrzebny będzie odpowiednio dobrany i sterowany nawiew - dobierzemy odpowiednie wentylatory lub rozbudowany system nawiewu i odporowadzania.

Projekt klimatyzacji lub wentylacji, a następnie jej dostarczenie, montaż, serwis i ewentualna naprawa to przedsięwzięcia, w które warto wejść ze specjalistycznym wykonawcą u boku - jesteśmy do dyspozycji.