montaż i serwis komór chłodniczych Warka, Klimatyzator do domu Grójec, Klimatyzator Warszawa, Montaż wentylacji Warszawa

Serwis komór chłodniczych Warszawa – na czym polega?

Komory chłodnicze pełnią bardzo ważną rolę w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Pozwalają zachować określoną temperaturę, co zapewnia przechowywanie świeżych i mrożonych produktów. Po więcej informacji na temat komór chłodniczych Warszawa – Frost-Chłod zapraszamy do dalszej części artykułu.

Serwis komory chłodniczej – dlaczego jest to konieczne?

Każdy sprzęt chłodniczy po określonym czasie  użytkowania odmawia posłuszeństwa. W związku z tym istotne jest, by dokonywać systematycznych przeglądów. Najlepszy Serwis komór chłodniczych w Warszawie – zapewnia wczesne wyłapanie potencjalnej usterki oraz powoduje, że sprzęt zyskuje o wiele dłuższą żywotność. A co za tym idzie wszystkie składowane tam mięsa, ryby, warzywa czy owoce pozostaną świeże ze względu na prawidłowe parametry w komorze chłodniczej.

Przechowywane tam produkty to jednak niejedyny powód, dla którego warto serwisować komory chłodnicze. Kolejną przyczyną jest oszczędność kosztów – serwis urządzenia znacznie mniej uszczupli Twój portfel niż cena za naprawę. Zatem naprawdę warto!

Na czym dokładnie polega serwis komór chłodniczych

Przegląd techniczny komory chłodniczej polega głównie na kontroli układu chłodzącego: jego szczelności oraz skrupulatnej weryfikacji tego czy poszczególne elementy działają prawidłowo. Podczas sprawdzania stanu komór chłodniczych zwracamy też uwagę na to jak funkcjonuje skraplacz i nastawiamy sterownik.

Istotne przy serwisie jest też oczywiście czyszczenie skraplacza, który jest elementem podatnym na zabrudzenia. Utrzymywanie go na wysokim poziomie czystości jest kluczowe, bo w przeciwnym razie zmniejszy się wydajność działania całego urządzenia. Zanieczyszczenia są także powodem większego zużycia energii elektrycznej. Odświeżamy również kurtyny, drzwi, ścianki czy listwy.

Niemniej ważnym elementem w całym układzie chłodniczym jest sprężarka. Gwarantuje ona optymalną pracę poprzez działanie czynnika chłodniczego, który krąży w  systemie. Powodem niesprawności sprężarki może być nadmiar oleju w karterze, brak odpowiedniej pracy wentylatora czy oblodzony parownik.

Każdym z wymienionych problemów zajmujemy się fachowo i gwarantujemy najwyższy poziom serwisowania w sklepie Frost-Chłod!

Klasyfikacja komór

Komory dzielimy w zależności od tego, jakie temperatury są w stanie utrzymywać:

komory chłodnicze – ich przedział temperatury wynosi zazwyczaj od 0 do +10 stopni Celsjusza, ale istnieją także tzw. komory chłodnicze okołozerowe (temperatura od-1 do +1 stopni Celsjusza)

• Komory mroźnicze (od -5 do -25 stopni Celsjusza – najczęściej spotykane są standardowe komory, które oscylują w przedziale od -18 do -25 stopni)

komory mroźnicze z możliwością głębokiego mrożenia – ich temperatury to około -30 stopni Celsjusza

• Komory z atmosferą kontrolowaną

Istnieje również podział komór ze względu na ich konstrukcje:

• Złożone z segmentowych płyt poliuretanowych

• Składane u producenta w całości z płyt poliuretanowych

• Komory murowane: dzielą się na wbudowane i wolnostojące

Ważną częścią komór chłodniczych są także – drzwi. Mogą być przesuwne lub obrotowe. Dobiera się je również ze względu na właściwą do przeznaczenia komory izolacyjność termiczną.

W swoim zespole posiadamy najlepszych specjalistów, którzy dysponują obszerną wiedzą i sprawią, że wspólnie rozwiążemy każdy problem! Zapraszamy do skorzystania z serwisu i naszych usług.