montaż i serwis komór chłodniczych Warka, Klimatyzator do domu Grójec, Klimatyzator Warszawa, Montaż wentylacji Warszawa

Serwis lad chłodniczych Warszawa – przeglądy okresowe

Systematyczna kontrola i serwis lad chłodniczych zwiększa szansę na bezawaryjne działanie sprzętu przez cały okres eksploatacji. Pomaga to w porę wykryć pęknięcia, zarysowania czy jakiekolwiek nieszczelności, które mogłyby być niebezpieczne dla funkcjonowania całego układu chłodniczego.

Przegląd urządzeń chłodniczych – standardowe procedury

Usługi serwisowe w zależności od typu używanych urządzeń obejmują:

Kontrolę pracy układu chłodniczego – po wykonaniu odpowiednich pomiarów oraz na podstawie oceny parametrów pracy diagnozowanego sprzętu sprawdza się, czy urządzenie jest zaopatrzone w odpowiednią ilość czynnika chłodniczego.

Kontrolę stanu technicznego – przeprowadzone badania informują o stopniu wyeksploatowania poszczególnych elementów oraz o zakresie potrzebnych działań do wykonania usług serwisowych.

Pomiar zużycia energii elektrycznej – pomaga w określeniu, które z podzespołów mebli chłodniczych nie funkcjonują prawidłowo.

Czyszczenie skraplacza –  czysty wymiennik ciepła, jak nazywany jest skraplacz to gwarancja wydajności chłodniczej, a co za tym idzie wydajnej pracy mebli chłodniczych.

W firmie Frost-Chłod za wszystko odpowiadają najlepsi specjaliści, którzy są w stanie w krótkim czasie zdiagnozować i wyeliminować wszelkie nieprawidłowości. Wyróżnia nas indywidualne podejście do Klienta – doradztwo i przekazywanie informacji o postępach realizacji prac to nas charakteryzuje!

Zaniedbany serwis a konsekwencje

Przy ciągłym trybie pracy lad chłodniczych w sklepie nieodzowny jest serwis. Sprawia on, że agregat zużywa się wolniej. Albowiem ograniczona wydajność sprzętu powoduje, że agregat musi pracować praktycznie bez przerwy.

Niewłaściwie funkcjonujące urządzenia chłodnicze zwiększają zużycie energii elektrycznej o ponad 30 procent. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednia praca wentylatora (skraplacza). Bez niego następuje spadek przepływu powietrza i wymiany energii, co w dalszej perspektywie oznacza uszkodzenie sprężarki – jednego z najważniejszych elementów układu chłodniczego.

Troska o wyżej wymienione podzespoły pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Naprawa i usuwanie powstałych awarii może kosztować nawet do kilku tysięcy złotych.

Częstotliwość kontroli i znaczenie przeglądów instalacji chłodniczych

Rozporządzenie unijne z 2014 informuje, że  kontrole instalacji chłodniczych muszą odbywać się zgodnie z częstotliwością związaną z ekwiwalentem CO2:

• od 5 do 50 ton CO2 – jedna kontrola w ciągu 12 miesięcy lub 24 miesięce (jeśli urządzenie posiada system wykrywania wycieków)

• od 50 do 500 ton ekwiwalentu CO2 – jedna kontrola w ciągu 6 miesięcy lub 12 miesięcy (jeśli urządzenie posiada system wykrywania wycieków)

• powyżej 500 ton ekwiwalentu CO2 –  jedna kontrola na 3 miesiące lub 6 miesięcy (jeśli urządzenie posiada system wykrywania wycieków)

Zapraszamy do skorzystania z usług sklepu Frost-Chłod – serwis lad chłodniczych Warszawa. Zapewniamy profesjonalną pomoc, przystępne ceny i najlepszych specjalistów.