montaż i serwis komór chłodniczych Warka, Klimatyzator do domu Grójec, Klimatyzator Warszawa, Montaż wentylacji Warszawa

Designerskie klimatyzatory - eleganckie wykończenie wnętrza.

Klimatyzacja to wynalazek, który przez lata doświadczeń stale ewoluował. Zachęcamy do zapoznania się z obecnymi trendami oraz krótką historią klimatyzatorów.

Klimatyzacja jaką znamy, nie powstała z dnia na dzień. Jest to wynalazek, który ewoluował przez długie lata i przechodził wiele modyfikacji, wraz z rozwojem technologii. Za prekursorów klimatyzacji możemy uznać starożytnych Rzymian, którzy rozpropagowali budowę akweduktów i tuneli wodnych, umożliwiających utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza i temperatury. Inny sposób na klimatyzację pomieszczeń wynaleźli Persowie - polegał on na budowie wież z pokaźnymi otworami okiennymi. Wpadające przez nie zimne powietrze, ochładzało pomieszczenie. 

Lata odkryć, eksperymentów i wysiłek uczonych zaowocowały w 1902 roku, kiedy to Willis Carrier stworzył urządzenie pozwalające na kontrolę temperatury i wilgotności w pomieszczeniach. Po pierwszej próbie działania systemu chłodzenia było wiadomo, że to rewolucyjny wynalazek. 

Rewolucja na rynku klimatyzacji 

Od początku XX wieku wiele się zmieniło w branży klimatyzacyjnej. Opracowano nowe technologie, umożliwiające bardziej wydajne i szybsze schłodzenie pomieszczeń oraz skupiono się na estetyce wykonywanych urządzeń. Rozmiary klimatyzacji systematycznie ulegały zmniejszeniu, aby dziś móc cieszyć się przyjemnym chłodem w samochodzie oraz domu. 


W ostatnim czasie najchętniej wybieranymi modelami klimatyzatorów są te o prostej formie i wcześniej niedostępnych kolorach, które świetnie wpasują się w nowoczesne wnętrze. Urządzenia są dostępne na rynku w wielu wersjach kolorystycznych: od klasycznych białych, przez szare i czarne, po niestandardowe - różowe. Opcji jest naprawdę sporo i z łatwością można znaleźć klimatyzator dopasowany do każdego stylu i barw wnętrza. 

Nowoczesne modele klimatyzacji - doradztwo serwisu klimatyzacji Piaseczno

Jako firma zajmująca się montażem klimatyzacji na terenie Piaseczna, Warszawy i okolic mamy do czynienia z wieloma modelami klimatyzacji, które na przestrzeni lat znacząco się zmieniły. Oferujemy montaż sprzętów takich marek jak Haier, LG czy Gree, które podążają z duchem czasu oraz dzięki znajomości rynku i potrzeb klientów, oferują minimalistyczne, ale efektowne urządzenia, które zachwycą wielu. Specjaliści firmy Frost - Chłod zadbają o dobranie klimatyzatora do potrzeb klienta oraz fachowe doradztwo w zakresie mocy urządzenia i jego wymiarów. 

Montaż klimatyzacji Piaseczno - oferta klimatyzatorów

Wzrost popularności i zainteresowania klientów nieszablonowymi klimatyzatorami wymusza na producentach konieczność tworzenia coraz ciekawszych modeli. Jednym z nich jest klimatyzator marki LG, który jest idealnym wyborem dla fanów chłodu i sztuki. Model ARTCOOL GALLERY INVERTER to klimatyzator zamknięty w mini galerii sztuki. Urządzenie posiada trzy nawiewy, dzięki którym chłodzi w trzech płaszczyznach. Dzięki swoim wymiarom sprawdzi się w nieco mniejszych pomieszczeniach - jest znacznie bardziej smukły od standardowych klimatyzatorów. 

Dla miłośników klasycznych modeli proponujemy klimatyzator Haier EXPERT Plus z zaawansowaną technologią oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii zamkniętą w nowoczesnej konstrukcji. Minimalistyczna obudowa została zaprojektowana z myślą o ponadczasowych wnętrzach i łatwym dostępie do podzespołów urządzenia. 

Serwis klimatyzacji Warszawa

Oferujemy kompleksowe usługi montażu klimatyzacji oraz serwisowania gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji na terenie Warszawy, Piaseczna, Grodziska Mazowieckiego, Warki oraz okolic. Specjalizujemy się w serwisowaniu klimatyzacji od wielu lat - każda realizacja to dla nas nowe doświadczenie, tak niezbędne do szybkiej i bezproblemowej diagnostyki urządzenia. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych usług zapraszamy do kontaktu