montaż i serwis komór chłodniczych Warka, Klimatyzator do domu Grójec, Klimatyzator Warszawa, Montaż wentylacji Warszawa

Pompy ciepła Piaseczno — jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Coraz więcej osób decyduje się na montaż pompy ciepła w Piasecznie. Te urządzenia są bowiem nie tylko przyjazne środowisku, ale przede wszystkim wiążą się z niskimi kosztami eksploatacji. W dobie rosnących cen tradycyjnych źródeł ogrzewania stanowią więc wyjątkowo atrakcyjną alternatywę. Tylko jak wybrać odpowiednie urządzenie i komu zlecić montaż pompy ciepła w Piasecznie?

Montaż pompy ciepła w Piasecznie — najpierw audyt

Szukając odpowiedniej pompy ciepła w Piasecznie, zacząć należy zawsze od dobrego audytu. Konieczna jest nie tylko analiza indywidualnych potrzeb inwestora, ale także konkretnych warunków, w jakich urządzenie będzie pracowało.

Wybór odpowiedniej pompy ciepła w Piasecznie zależy zatem m.in. od stanu i wieku okien zamontowanych w budynku, rodzaju, stanu i stopnia termoizolacji (zarówno ścian, jak i dachu) czy typu instalacji grzewczej (czy jest to instalacja grzejnikowa, podłogowa, czy też mieszana).

Dokładne badanie tych czynników pozwala na ocenę, jaka pompa ciepła będzie potrzebna do dobrego odgrzania konkretnego budynku. To z kolei pozwala na wstępne oszacowanie kosztów związanych z instalacją urządzenia i jego eksploatacją.

Dobry audyt jest zatem kluczowy i warto zlecić go profesjonalistom. Specjaliści mają bowiem odpowiednie urządzenia i programy pozwalające na dokładne przeprowadzenie różnych pomiarów i dobór urządzeń na podstawie zebranych danych.

Frost-Chłod oferuje profesjonalny montaż pomp ciepła w Piasecznie poprzedzony bardzo wnikliwymi audytami. Przeprowadzamy je z pomocą odpowiedniego sprzętu i świetnie wykwalifikowanych specjalistów.

Pompy ciepła dostępne w Piasecznie

Warto zaznaczyć, że w Piasecznie dostępne są pompy ciepła różnego rodzaju. Ich wybór zależy zarówno od celów, w jakich mają być wykorzystane, jak i od warunków, w jakich mają pracować. Pod uwagę bierze się m.in. rodzaj gruntu oraz poziom i skład wód gruntowych. Wyróżnia się więc trzy podstawowe rodzaje urządzeń — pompy gruntowe, wodne i powietrzne.

Gruntowe pompy ciepła wykorzystuje się zarówno do ogrzewania budynków, jak i do podgrzewania wody użytkowej. Źródłem ciepła jest tu sam grunt, a pompa współpracuje z kolektorem poziomym lub pionowym. W pierwszym przypadku wymiennik ma postać systemu rur umieszczonych od 1,5 do 2 metrów pod ziemią. Taki kolektor nie wszędzie jednak się sprawdza. Zajmuje on bowiem duży obszar i wymaga odpowiedniego rodzaju podłoża. W drugim przypadku kolektor z rurami znajduje się nawet 100 metrów pod ziemią.

Drugi typ pompy ciepła, który montujemy w Piasecznie, to pompy wodne (źródłem ciepła są tu wody gruntowe). To urządzenia o wysokiej wydajności energetycznej, które świetnie spisują się zarówno jako dodatkowe, jak i główne źródło ogrzewania. Ich montaż wymaga oczywiście obecności i odpowiednich parametrów wód gruntowych na działce.

W Piasecznie montujemy również powietrzne pompy ciepła, przy czym wyróżniamy ich dwa rodzaje — pompy powietrze-powietrze i powietrze-woda. W pierwszym przypadku ciepłe powietrze tłoczone jest bezpośrednio do budynku, w drugim służy ono do podgrzania wody krążącej w obiegu cieplnym (kaloryferach czy podłogówce). Takie urządzenia są najbardziej przystępne cenowo, ale też najmniej wydajne. W zasadzie nie mogą funkcjonować samodzielnie, jako jedyne źródło ogrzewania. Są jednak doskonałym dodatkiem do innego źródła i skutecznie pozwalają zredukować koszty.

Komu zlecić montaż pompy ciepła w Piasecznie?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła to trudne i skomplikowane zadanie. Pod uwagę należy bowiem brać różnorodne czynniki związane nie tylko z indywidualnymi potrzebami, ale również z warunkami zewnętrznymi. Tylko dokładna ocena zapotrzebowania cieplnego oraz czynników środowiskowych (np. rodzaju gruntu czy dostępu do odpowiednich wód gruntowych) pozwala wybrać urządzenie, które dobrze spełni swoją funkcję.

Dlatego montaż pompy ciepła w Piasecznie najlepiej powierzyć fachowcom. Frost-Chłod oferuje doskonałej jakości urządzenia dobrane odpowiednio do danej lokalizacji i potrzeb klientów. Zapewniamy profesjonalny montaż i serwis, dzięki czemu nasze pompy ciepła będą działały długo i wydajnie.