montaż i serwis komór chłodniczych Warka, Klimatyzator do domu Grójec, Klimatyzator Warszawa, Montaż wentylacji Warszawa

Serwis jest ważny.

 Kiedy należy przeprowadzić profesjonalny serwis klimatyzacji w domu czy biurze?

Czy wiesz, jak ważny jest prawidłowy i regularny serwis klimatyzacji? Dowiedz się, jak często trzeba serwisować klimatyzację w domu, lokalu czy miejscu pracy. To ważne, by systematycznie kontrolować system klimatyzacyjny czy wentylacyjny w mieszkaniu lub firmie, bo inaczej mogą rozwijać się tam niebezpieczne dla zdrowia grzyby i bakterie.
Dlaczego trzeba regularnie serwisować klimatyzację?
W powietrzu jest wiele zanieczyszczeń, które wpadają do systemu klimatyzacyjnego przy każdym użyciu. Nawet maksymalna sterylność i higieniczność nie rozwiązują problemu. W pomieszczeniach i na zewnątrz zbiera się kurz, pyłki roślin i wiele innych rzeczy, które mają wpływ na wydajność i jakość pracy systemu wentylacyjnego czy klimatyzacji. Regularne dbanie o urządzenia klimatyzacyjne zapewnia większą wydajność oraz dłuższą żywotność sprzętu. W nieczyszczonej klimatyzacji mogą rozwijać się bakterie czy grzyby. Oddychanie takim powietrzem może z kolei prowadzić do powstawania chorób układu oddechowego. Niska jakość powietrza to również gorsze samopoczucie i niższa wydajność w pracy.


Kompleksowy serwis klimatyzacji


Dobrego fachowca poznasz po tym, że przeprowadzi kompleksowy przegląd, dokona niezbędnych napraw i wyczyści dokładnie klimatyzację. Jako Frost-Chłod od lat z powodzeniem realizujemy serwis urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Realizujemy naprawy sprzętu na terenie całego kraju, a dla Klientów z województwa mazowieckiego oferujemy serwis urządzeń klimatyzacyjnych otwarty 24h na dobę. W zależności od zapotrzebowania profesjonalny i kompleksowy serwis może obejmować takie usługi jak: sprawdzenie działania wszystkich funkcji, czyszczenie, zbadanie szczelności, przegląd układu odprowadzania skroplin, odgrzybianie i dezynfekcja i wiele innych czynności.


Jak często należy serwisować klimatyzację w domu lub biurze?


Wszystko zależy od rodzaju urządzenia, specyfiki i wielkości pomieszczenia oraz innych warunków, w tym choćby pogody i pory roku. Trzeba pamiętać, że klimatyzator pracuje w specyficznych warunkach i jest wiele czynników, które mają wpływ na jakość i wydajność jego pracy. Wiele osób zastanawia się, kiedy tak naprawdę trzeba przeprowadzić profesjonalny serwis klimatyzacji w biurze czy w domu? Przyjmuje się, że najlepiej jest robić to dwa razy do roku. Nieco inaczej sytuacja wygląda w lokalach gastronomicznych czy sklepach, gdzie zanieczyszczenie powietrza może być większe. W takich miejsca zaleca się wykonywać serwis klimatyzacji nawet częściej niż dwukrotnie w ciągu roku.