montaż i serwis komór chłodniczych Warka, Klimatyzator do domu Grójec, Klimatyzator Warszawa, Montaż wentylacji Warszawa

Klimatyzacja Warszawa – komfort w każdą porę roku

Klimatyzacja coraz częściej jest koniecznym elementem nie tylko w biurach, lokalach gastronomicznych czy innych pomieszczeniach użytku publicznego. Niejednokrotnie również umila czas na posesjach prywatnych – w domach lub mieszkaniach. Świadomość komfortu, jaki zapewnia nam klimatyzacja, stale rośnie. Rozwijająca się technologia sprawia, że szybko ogrzejesz i ochłodzisz pomieszczenie, a zarazem estetyka wnętrza Twojego mieszkania może na tym zyskać. Albowiem klimatyzatory w dzisiejszym świecie bardziej przypominają designerskie elementy wystroju niż urządzenia, których celem jest zmiana temperatury w lokalu. W sklepie Frost-Chłod – serwis klimatyzacji Piaseczno oferujemy usługi 24 godziny na dobę. Zadowolenie Klienta jest dla nas najważniejsze!

Czym jest klimatyzacja i jakie ma funkcje?

Klimatyzacja to proces, który zapewnia przetwarzanie powietrza w taki sposób, by w danym pomieszczeniu termometry wskazywały określoną temperaturę. Klimatyzator ma na celu stworzenie optymalnych warunków dla mechanizmów przemysłowych i odpowiednio wpływać na codzienne funkcjonowanie człowieka w pracy czy w domu. Przy obecnym rozwoju technologii można je nazwać urządzeniami wielofunkcyjnymi, które są w stanie wykonywać wiele czynności:

Chłodzenie – najbardziej powszechna funkcja klimatyzatorów. Idealnie sprawdza się w lecie, gdy temperatura  przekracza 30 stopni Celsjusza. Dzięki niemu można precyzyjnie dostosować warunki w danym pomieszczeniu do naszych preferencji.

Ogrzewanie – najnowsze klimatyzatory są często również rewersyjnymi pompami ciepła, co umożliwia za pomocą jednego przycisku zmienić tryb chłodzenia w proces ogrzewania. Jest to znakomite rozwiązanie w zimie, ale oczywiście też podczas jesiennych czy wiosennych nocy, gdy zmienność temperatury występuje bardzo często.

Jonizacja powietrza – urządzenia z tą funkcją kosztują trochę więcej, ale jest to coraz bardziej popularny wybór osób decydujących się na montaż klimatyzacji. Dzięki jonizacji powietrze w pomieszczeniu posiada więcej jonów ujemnych niż dodatnich. W związku z tym rozwój wirusów i bakterii jest dużo mniejszy, a to zdecydowanie poprawia komfort życia

Wentylacja – zapewnia stałą wymianę zużytego powietrza na świeże. Dzieje się dzięki wspólnej konfiguracji klimatyzacji i instalacji wentylacyjnej (niezależność działania tych dwóch urządzeń – gdy wyłączony jest jeden, drugi może swobodnie wykonywać pracę).

Osuszanie –  dzięki tej czynności powietrze zachowuje odpowiednie właściwości. Jego wilgotność jest odpowiednia dla człowieka – mieści się w przedziale od 40 do 60 procent. W związku z takimi wartościami nie rozwijają się grzyby i pleśnie.

Oczyszczanie – filtry wbudowane w klimatyzacji powodują, że powietrze będzie idealne dla alergików. Klimatyzator Warszawa od Frost-Chłod zapewni Ci funkcje oczyszczania, która wychwytuje konkretne zanieczyszczenia i odpowiednio wpływa na zdrowie użytkowników.

Montaż klimatyzacji Piaseczno a powierzchnia biura domu czy lokalu gastronomicznego

Przy wybieraniu klimatyzacji niezwykle istotne jest, by odpowiednio dopasować parametry klimatyzatora do pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście określenie wielkości powierzchni i dobór do niej odpowiedniej mocy urządzenia. Poniżej przedstawiamy orientacyjne zależności kilowatów i metrów kwadratowych:

• 20-30 metrów kwadratowych (wielkość powierzchni)  – 2,5 kilowatów (moc)

• 30-40 metrów kwadratowych  – 3,5 kilowatów

• 40-60 metrów kwadratowych  – 5,0 kilowatów

• 60-90 metrów kwadratowych  – 7,0 kilowatów

• powyżej 90 metrów kwadratowych – 10 kilowatów

Warto dodać, że większa moc sprzętu idzie w parze ze wzrostem cen rachunków za prąd. Dlatego tak ważne jest profesjonalna obsługa i możliwość skorzystania z wiedzy specjalistów firmy Frost-Chłod.

Inne czynniki wpływające na to czy dana moc sprawdzi się w konkretnym miejscu to: nasłonecznienie, połączenie pokoju z kuchnią, nieszczelne okna czy pomieszczenie na poddaszu. W każdym z tych przypadków najlepiej skontaktować się bezpośrednio z naszym serwisem klimatyzacji – Piaseczno. My zatroszczymy się o każdy aspekt doboru Twojego Klimatyzatora do domu w Grójcu, Piasecznie, Warszawie i wielu innych mazowieckich miastach! Zapraszamy!